numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 13 - Fedora 7

Trzynasty numer EasyLinuksa z Fedorą 7 już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy,

Fedora 7 to wiele nowości. jedną z nich jest połączenie repozytoriów Core i Extras w jedno: stąd też brak „Core” w nazwie od wersji 7. W związku ze zwiększającą się liczbą pakietów możemy oczekiwać, że w kolejnych wydaniach tej dystrybucji doczekamy się bardziej specjalizowanych odmian, podobnie jak ma to miejsce teraz w Ubuntu, gdzie Kubuntu, Xubuntu i Edubuntu w pewnym sensie żyją własnym życiem.

Twórcy Fedory postanowili też włączyć do dystrybucji Nouveau – projekt utworzenia otwartych sterowników dla kart nVidii. W tej chwili co prawda Nouveau nie nadaje się do normalnego użytku, choćby ze względu na brak obsługi tekstur, jednak twórcy projektu twierdzą, że już jesienią tego roku będziemy mogli grać w Quake III na otwartych sterownikach.

el13.png

Dużo dzieje się też na poziomie modnej obecnie wirtualizacji. Red Hat od dawna kładł duży nacisk na obsługę technologii wirtualizacyjnych, umieszczając w Fedorze dodatkowe narzędzia, takie jak virt-manager. Skoro menedżer maszyn wirtualnych może obsługiwać systemy-gości w oparciu o platformę Xen, dlaczego nie zaimplementować w nim obsługi wirtualnej maszyny KVM, skoro już została włączona do jądra?

Fedora to obecnie jedna z najwygodniejszych dostępnych dystrybucji Linuksa. Jeśli zależy nam na szybkiej instalacji pakietów, łatwej obsłudze, braku problemów z połączeniami z sieciami bezprzewodowymi, Fedora jest bardzo dobrym wyborem. Czy warto przy niej zostać? Przekonajmy się już dziś!

Redakcja EasyLinux