numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 20 - Ubuntu 8.04

Dwudziesty numer EasyLinuksa z Ubuntu 8.04 już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy,

Wystarczyło kilka lat, by Ubuntu stało się czołową dystrybucją, używaną zarówno przez początkujących (bo wygodne) jak i zaawansowanych (bo rozbudowane i oparte na Debianie) użytkowników Linuksa. Wersja 8.04 nie rozczarowuje – przeciwnie, testując najnowsze wydanie dystrybucji nie można oprzeć się wrażeniu, że jej twórcy z żelazną konsekwencją realizują swój projekt, którego celem jest usunięcie słynnego „błędu numer jeden”: dominacji systemów Microsoftu na biurkach użytkowników.

Na czym polega fenomen Ubuntu? Niewątpliwie jedną z największych zalet tej dystrybucji są ułatwienia związane z obsługą komputera: chcąc poprawnie skonfigurować parametry wyświetlania na notebooku nie musimy tracić całego dnia na przeczesywanie Sieci w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu z konfiguracją – Ubuntu zawiera mechanizmy, które pomogą nam w wykonaniu najpotrzebniejszych czynności. Mechanizmy te powinny być w każdej dystrybucji i to od dawna.Zarówno Mandriva jak i Novell mają się czego obawiać: tworzone przez te firmy dystrybucje, choć skądinąd znakomite, tracą pole w starciu z południowoafrykańską dystrybucją. Być może dlatego, że Ubuntu istnieje jedynie dzięki silnemu konarowi w postaci Debiana, zaś twórcy Mandrivy, Suse i Fedory muszą sami utrzymywać całość swoich repozytoriów. Tak czy inaczej efektem końcowym jest wygrana nas, użytkowników: Linux jest lepszy niż kiedykolwiek.

W niniejszym numerze EasyLinuksa zamieściliśmy artykuły na wiele różnych tematów, tym razem – na prośbę wielu naszych Czytelników – odchodząc od opisywania jedynie najprostszych zagadnień. Mamy nadzieję, że nasze artykuły spodobają się Wam, zaś nowe Ubuntu da wiele satysfakcji.

Życzymy miłej zabawy!
Redakcja EasyLinux