numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 10 - Suse 10.2

Dziesiąty numer EasyLinuksa z Suse 10.2 już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy,

Na płycie DVD dołączonej do bieżącego numeru Easy Linuksa zamieściliśmy dystrybucję openSUSE 10.2. Wystarczy jeden rzut oka na jej pulpit, by zauważyć zmiany wprowadzone od czasów wersji 10.1: zarówno użytkownicy KDE jak i Gnome powinni czuć się pozytywnie zaskoczeni.

Jednak Suse 10.2 to nie tylko nowe menu i inne mniej lub bardziej kosmetyczne zmiany. Jedną z największych bolączek poprzedniej wersji była prędkość działania YaST-a, głównego programu służącego do konfiguracji systemu i zarządzania pakietami. W Suse 10.2 zauważymy znaczny wzrost szybkości działania tego narzędzia, za co należą się duże brawa drużynie rozwijającej dystrybucję.

el10.png

Nie powinno nas zdziwić, że domyślną przeglądarką w systemie jest nowy Firefox 2.0, zaś domyślnym systemem plików – ext3 (zamiast, jak dotąd, reiserfs). Ogółem dla Suse przygotowano ponad 3,000 pakietów, z których większość znajduje się na płycie DVD dołączonej do bieżącego numeru EasyLinuksa, zaś pozostałe dostępne są w repozytoriach w Internecie.

Mamy nadzieję, że nowa wersja dystrybucji przypadnie Wam do gustu. Tradycyjnie wydania z kolejnymi numerami podwersji są stabilniejsze i bardziej udane od tych, które przecierały szlaki jako x.0. Nie inaczej jest i tym razem – openSUSE 10.2 jest najbardziej udaną wersją z serii 10.x, i najlepszą wersją Suse wydaną do tej pory